Alamat Pejabat Wildlife Seluruh Malaysia

Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Perlis
Persiaran Wawasan,
01000 Kangar, Perlis.
Tel: 04-976 1813
Faks: 04-977 0689
E-mail: perlis@wildlife.gov.my 
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Kedah
Aras 4, Zon A, Wisma Persekutuan, Pusat Pentadbiran Persekutuan,
Bandar Muadzam Shah, Anak Bukit,
06550 Alor Star, Kedah Darul Aman.
Tel: 04-731 2200
Faks: 04-735 5286
E-mail: kedah@wildlife.gov.my
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Pulau Pinang
Tgkt. 40, Bangunan Komtar,
10000 Pulau Pinang.
Tel: 04-261 3039
Faks: 04-261 0330
E-mail: ppinang@wildlife.gov.my 
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Perak
Tingkat 3, Wisma Persekutuan,
Jalan Dato’ Seri Ahmad Said, Greentown,
30450 Ipoh, Perak.
Tel : 05-243 6645
Faks: 05-243 6635
E-mail: perak@wildlife.gov.my 
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Selangor
Jalan Lanar 8/15, Seksyen 8,
40000 Shah Alam, Selangor.
Tel : 03-5519 3915/ 03-5519 0817/ 03-5510 6328
Faks: 03-5510 1830
E-mail: selangor@wildlife.gov.my
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Sembilan
No. 7 Jalan Dato Muda Linggi,
70100 Seremban, Negeri Sembilan.
Tel: 06-761 6998
Faks: 06-764 5852
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar dan Taman Negara Negeri Melaka
Aras 18, Menara Persekutuan,
Jalan Persekutuan, Hang Tuah Jaya
75450 Ayer Keroh, Melaka.
Tel: 06-234 5610
Faks: 06-234 5620
E-mail: melaka@wildlife.gov.my
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Johor
Tgkt. 9 Blok B, Wisma Persekutuan, Jalan Air Molek
80000 Johor Bahru, Johor
Tel: 07-223 0580
Faks: 07-223 5702
E-mail: johor@wildlife.gov.my
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Pahang
Lot No.S204-S216 Tingkat 2, Blok B, Bangunan Centre Point,
Jalan Haji Abdul Rahman,
25000 Kuantan, Pahang.
Tel : 09-517 8111/ 09-517 7733/ 09-514 3000
Faks: 09-517 8822
E-mail:
pahang@wildlife.gov.my
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar Dan Taman Negara Negeri Terengganu
Tingkat 4, Wisma Persekutuan, Jalan Sultan Ismail
20200 Kuala Terengganu, Terengganu.
Tel: 09-622 1460
Faks : 09-624 1326
E-mail :
terengganu@wildlife.gov.my
Jabatan Perlindungan Hidupan Liar dan Taman Negara Negeri Kelantan
Tingkat 12, Wisma Persekutuan, Jalan Bayam,
15664 Kota Bharu, Kelantan.
Tel: 09-741 6240
Faks: 09-747 7635
E-mail :
kelantan@wildlife.gov.my
Ibu Pejabat Jabatan Hidupan Liar Sabah
Tingkat 5, Blok B, Wisma MUIS, 88100 Kota Kinabalu, Sabah, Malaysia
Tel: (088) 215353, 214442
Faks: (088) 222476
E-mail:  rhinosbh@gmail.com
Forest Department Sarawak
Bangunan Wisma Sumber Alam
Jalan Stadium,
Petra Jaya 93660,
Kuching, Sarawak, Malaysia
Tel : 082  – 442180 / 319102
Fax : 082  – 440266 / 441377

Related Posts